– „MiCA“ siekia sukurti kriptoturto, tokio kaip kriptovaliutos, žetonai ir stabilizuotoji virtualioji valiuta, reguliavimo sistemą Europos Sąjungoje;
– Pagal siūlomą MiCA reglamentą kriptoturto emitentai turėtų laikytis tam tikros informacijos atskleidimo reikalavimų bei reikalavimo gauti veiklos leidimą, t. y. kriptopaslaugų teikėjai privalės vienoje iš 27 ES valstybių gauti licenciją tam, kad galėtų veikti visoje Bendrijoje – panašios taisyklės šiuo metu galioja fintech sektoriui.
– Lietuva ir dalis ES šalių jau dalinai įgyvendino kai kuriuos MiCA reikalavimus, pavyzdžiui, 125 000 EUR įstatinio kapitalo reikalavimo taikymą kriptokeitykloms ir virtualių piniginių paslaugų bendrovėms. Toks pat įstatinio kapitalo reikalavimas MiCA yra nustatytas 1 klasės kriptopaslaugų teikėjams, kurie papildomai siūlo kriptoturto saugojimo ir administravimo trečiųjų šalių vardu paslaugas.
– MiCA papildomai reglamentuoja paskatas diegti naujoves ir sąžiningą konkurenciją, vartotojų apsaugą ir apsaugos priemones dėl galimos rizikos finansiniam stabilumui.
RESPONSE Legal visada pasiruošusi padėti kriptopaslaugų teikėjams visapusiškai atitikti taikomus teisės aktų reikalavimus. Kadangi teisiniai reikalavimai yra dinamiški ir nuolat kintantys, mūsų komanda yra dedikuota MiCA ir su juo susijusių naujienų stebėsenai.
Daugiau skaitykite čia